Időszaki kiállítás / Cifrapalota

"Március 15! Üdvözöllek téged, Dicső szép múltadba lelkem is betéved." - Rajzpályázat

A Kecskeméti Katona József Múzeum és az Alapítvány a '48-as hősökért 2011 óta rendezi meg ünnepi rajzpályázatát óvodásoknak és iskolásoknak. A 2024. évi téma: "Március 15! Üdvözöllek téged, Dicső szép múltadba lelkem is betéved."

A már hagyománnyá vált ünnepélyes díjátadó idén, 2024. március 15-én, 11.30-kor kezdődik a Cifrapalotában, melyre a pályázók és a családtagjaikon kívül várjuk a sajtó képviselőit is.

A díjazott alkotásokból álló kiállítás április 14-ig tekinthető meg a Cifrapalotában.

Továbbá március 15-én Merinu Éva múzeumpedagógus közreműködésével forradalmi hangulatot idézünk meg a múzeumban, melyre várjuk a kreatív szülőket, nagyszülőket és legfőképpen a gyerekeket a Kreatív Kuckóban (zászlókészítés szövőkerettel, különleges kokárdák, huszár figurák készítése)

Az intézmény látogatása a nemzeti ünnepen ingyenes!

Nyitvatartás: kedd-vasárnap

Ünnepi nyitvatartás: 2024. március 15. 10.00-17.00