Kiemelt / Szórakaténusz

GRABÓKA – Szecessziós kincsek Grabowieczky Leon játékműhelyéből

A szecesszió világnapja alkalmából június 10-én megnyitjuk a „Grabóka – Szecessziós kincsek Grabowieczky Leon játékműhelyéből” címmel időszaki kiállításunkat a Szórakaténusz Játékmúzeumban és Műhelyben. Az egész napos esemény a felújított kecskeméti Városháza megnyitó ünnepségsorozatához kapcsolódik, egyaránt nyújt kulturális kikapcsolódást felnőtteknek és gyerekeknek is.

A kiállítás megtekinthető:

GRABÓKA – Szecessziós kincsek Grabowieczky Leon játékműhelyéből

Játékterveire a magyaros virágmotívumokkal díszített, túlburjánzó szecessziós vonalvezetés volt a jellemző, mely a figurák formáján és festésén is megjelent. A gazdag hagyatékot a Szórakaténusz gyűjteménye őrzi. Az időszaki tárlat keretében eddig nem látható, gyönyörű szecessziós mintákkal díszített rajzaiból, játékterveiből tekinthető meg válogatás.

Gyermekprogramok:

10:00-16:00 Óriás kifestő és Grabóka puzzle
A Grabóka műhely egyik emblematikus, szecessziós figurája elevenedik meg a látogatók segítségével.

10:30 A táltos kecske – Az interaktív mese a gyerekek közreműködésével kel életre.
Mesemondó: Tassy Lilla

11:00 Bábkészítés
A Táltos kecske című mesében megismert mesehős jelenik meg a Grabóka játékfigurák alapján mozgatható papírbáb formájában.

Időszaki kiállításhoz kapcsolódó előadás:

15:00 Egy pöttynyi szecesszió - Pöttyemberke és társai
Hogyan élednek újjá a vitrinben és a tervrajzokon lévő játékok?  Beszámoló a Grabóka-játékok restaurálásának és feldolgozásának tapasztalatairól.
Előadó: Kelle Antal és Majercsik Krisztina

A Grabóka Napi programokra a belépés INGYENES!

Időpont: 2023.06.10. 10.00-16.00

Információk:
Telefon: 76/481-469
E-mail: muzeumesmuhely@szorakatenusz.hu
Helyszín: Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, 6000 Kecskemét, Gáspár András krt. 11.